Büyü Nedir? Büyü Çeşitleri Nelerdir?

tarafından
56
Büyü Nedir? Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Büyü Nedir? Büyü Çeşitleri Nelerdir? Büyü, medyum ya da hocalar tarafından belirli bir amaç doğrultusunda konu edilen için özel tılsım ve yöntemler için yapılan işlemlerin tümüne verilen genel bir addır. Büyünün gerçekliği şüphesiz tartışılmazdır. Çeşitli kaynaklarda gerçek olduğu ve etkileri detaylıca işlenmiş ve bu doğrultuda yapılmaya çok uzun yıllardır devam edilmiştir. Bundan binlerce yıl önce ilk olarak Babil yazıtlarında büyünün kullanıldığına dair deliller mevcuttur. Önceleri sadece birkaç tanesi kullanılan büyülerin günümüzde pek çok faklı amaç kapsamında yüzlerce çeşidi bulunabilmektedir.

 

Büyü, yapılış şekli, amacı ve kullanılan malzemeler temelinde belirli gruplara ayrılır. Her bir büyünün yapılır amacına göre farklı tesirleri ve sonuçları vardır.

 

Büyü Nedir? Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Büyü Nedir? Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Ak Büyü Nedir?

Ak büyü temel anlamda şifa için yapılan büyülere denir. İnsanlar açısından hiçbir sorun teşkil etmeyen bu büyü bedeni ve ruhu temizlemek, hastalık ve rahatsızlıklardan kurtulmak için yaptırılır. Yapım aşaması oldukça kolay bir büyüdür.

Kara Büyü Nedir?

Farklı amaçları bulunsa da kara büyü genel olarak zarar vermek amacı ile yapılan ve yaptırılan bir büyü türüdür. Bu büyü ille uğraşan kişiler fırsatçı ya da kötü kalpli olarak nitelendirilir. Maddiyata bağlı olarak yapılan kara büyü, insanlara zarar verme amacını güden bir büyü türüdür.

 

Papaz Büyüsü

Belki de tarihin en eski büyüsü papaz büyüsüdür. Kefen bezi, ölü toprağı ve adet kanı ile yapılan bile bu büyü en tehlikeli büyülerden biridir. Süryanice dualar kullanılan yapılan bu büyünün sonuçları çok etkilidir. Oldukça tehlikeli bir büyü olan papaz büyüsü insanların iradesine doğrudan etki eder. Bu büyüye maruz kalan kişiler mantıklı hareket edemez ve düşünemez. Bu nedenle hayli yüksek riskleri olan papaz büyüsünün mutlaka bilinçli kişiler tarafından yapılması gereklidir.

 

Kaşık İle Yapılan Büyüler

Yapım aşamasında kaşık kullanılan kaşık büyüleri, iki insanı ayırmak ya da barıştırmak için kullanılır. Bu kişilerin tahta kaşıklara isimlerinin yazılması ve özel tılsımların okunması ile yapılan kaşık büyüsü, oldukça etkili ve çabuk sonuç veren büyülerden bir tanesidir. Çok etkili sonuçları olan bu büyü amatör ve kötü niyetli kişilerin elinde oldukça tehlikeli sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

 

Domuz Yağı İle Yapılan Büyüler

Domuz yağı ile yapılan büyüler çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Genel olarak eşler üstünde kullanılan bu büyü, eşlerin ayrılması ya da barışması için kullanılan en etkin büyü çeşididir. Domuz yağının bir yere sürülmesi ve gizli ilimler ile takviye edilmesi sonucu yapılan bu büyüler, kişilerin özel yaşamalarına, iş yaşamlarına ve ilişkilerine çok ciddi etkiler eder. Bu büyüye uğrayan kişilerin huzurları tez vakitte kaçar ve büyük bir sinirlilik hali gösterilir.

 

At Nalı İle Yapılan Büyüler

Bir kişiyi kendine bağlamak için en çok tercih edilen büyülerden olan at nalı büyüsü, küllü bir ateşin yardımı ile yapılır. Büyünün yapılmasının ardından çok kısa bir sürede etki gösteren ve insanları birbirine bağlayan bu büyü bilinen en eski büyü türlerinden biridir.

 

Saç ve Tırnak İle Yapılan Büyüler

Büyü çeşitleri içinde en eski ve en bilinen büyülerden bir tanesi saç ve tırnak büyüleridir. Yapım aşaması hayli zor olan bu büyü yapılacak olan kişilerin saç ya da tırnakları aracılığı ile yapılır. En etkili ve kesin sonuç veren büyülerden olan saç ve tırnak büyüleri, kişileri birbirinden ayırma, birbirine bağlama ve eşler için kullanılan bir büyüdür.

Büyü Çeşitleri Nelerdir? Öğrenmek İçin Hemen Arayabilirsiniz.